غذای فنچ

غذای فنچ

جوجه فنچ از لحاظ تغذیه بسیار شبیه به نوزاد انسان است، نوزاد فنچ نیاز به یک رژیم غذایی خاصی از غذا ها و تغذیه مکرر از پدر و مادر خود را به منظور سالم ماندن دارد.
هفته اول زندگی یک فنچ مرحله خروج از زونا است، و مرحله بعد خروج از آشیانه است، که دو هفته بطول می انجامد.
در طی این دو مرحله، بسیار مهم است که مادرش او را گرم نگه دارد و تغذیه کند، فنچها بطور کل نوزادان خود را با انواع دانه تغذیه میکنند.
مانند تخم آفتابگردان و دانه قاصدک، فنچ آمریکایی نوزادان خود را با حشرات کوچک، از جمله شته و جنتس تغذیه میکند. رژیم غذایی فنچها حشرات است.

تغذیه فنچ ها

فنچ جزو پرندگان دانه خوار است و منقارشان برای پوست کندن دانه‏ های ریز تناسب یافته است. فنچ‏ ها ارزن را ترجیح می‏دهند، اما تخم سایر میوه ‏ها را نیز می‏خورند.
هم زمان که آن ها ارزن را به عنوان غذای اصلی می‏خورند، از خوردن میوه (خیار، پرتقال، انگور، سیب و سبزیجات (کاهو ، سبزی خوردن و …) و تخم مرغ (مخصوصا هنگام تخم گذاری) لذت می‏برند.
بهتر است ارزن ریز مخصوص فنچ رو خریداری کنید. همیشه یک چهارم مقدار ارزن به ان ها کتان هم بدهید. ارزن و کتان غذای همیشگی و موردعلاقه فنچهاست.
جای آب استوانه ای فنچها را نیز هر روز پر از آب تازه کنید. فنچ ها هر هفته ای یک بار بمقدار ۵ قطره مولتی ویتامین مخصوص طیور نیازمندند
اول صبح در هنگام روشنایی به اب ان ها اضافه کنید و در هنگام ظهر حتما اب را عوض کنید و اب تازه بگزارید در هنگام تولد جوجه ها تا ۲۰ روزگی سن جوجه ها این کار راقطع کنید.
شما حتما باید ظرفی کاسه مانند بعمق بسیار کم در کف قفس تعبیه کنید و آن را پر از آب کنید تا فنچها درون آن آب بازی کنند تاکید میکنم اگر عمق ظرف زیاد باشد ممکن منجر به خفگی پرنده شود پس عمق ظرف باید کم باشد.

 

ارسال دیدگاه