غذای توله سگ

غذای توله سگ و چیزهایی که بدن او نیاز دارد

غذای اصلی توله ها در این سن شیر میباشد. از آنجا که شیر سگ ماده از نظر مواد تشکیل دهنده و غلظت با شیر گاو متفاوت است، ممکن است توله ها با خوردن این نوع شیر دچار نفخ شده و یا مبتلا به اسهال شوند. اندازه چربی شیر سگ ۵/۹ درصد، پروتئین آن ۳/۹ درصد و اندازه لاکتوز یا قند شیر در آن ۱/۳ درصد است. در حالی که این نسبتا در گاو شامل ۷/۳ درصد چربی، ۳/۳ درصد پروتئین و ۸/۴ درصد لاکتوز میباشد. همانطور که ملاحظه میکنید شیر سگ غلیظتر از شیر گاو بوده، ولی اندازه لاکتوز آن کم تر است. از این رو برای تغذیۀ توله سگ های نوزاد میتوانید از شیر خشک های کم لاکتوز شماره ۱ که مخصوص نوزاد انسان است و در داروخانه یافت میشود استفاده کنید.

اندازه شیر دادن به توله سگ ها

نژاد کوچک: تا پنج هفتگی      ۶تا ۸ بار      ۲۰ تا ۸۰ سی سی
نژاد بزرگ: تا پنج هفتگی       ۶ تا ۸ بار    ۶۰ تا ۱۲۰ سی سی
بعد از سن چهار هفتگی میتوان از غذا های کمکی بچه ها مثل سرلاک سگ استفاده کنید. مقدار و روش تهیه آن روی قوطیهای سرلاک یا هر غذای آماده دیگری نوشته شده است.  اما توجه شود در صورت بروز اسهال مجددا از شیر خشک بدون لاکتوز استفاده شود. بعد از سن پنج هفتگی نیز میتوانید ماست کم چرب استفاده نمایید.
لازم بتوضیح است که تا ۳۵ روزگی از دادن غذای جامد خودداری نمایید. بعد از این میتوان با یک غذای آغازین و نیمه جامد سگ را عادت بخوردن غذا دهیم. تا قبل از چهار هفتگی سگ شما نمیتواند که از ظرف غذا چیزی بخورد  اما از این زمان ببعد توله یاد میگیرد که از ظرف غذای خودش غذا بخورد.

توله سگ ها عاشق جایزه و خوراکی هستند

یکی از راه های ارتباطی سگها با صاحبان خود از طریق غذا است و دریافت مستقیم جایزه‌ ها و خوراکی‌ های خوشمزه از دست شما می‌ تواند به افزایش عشق و محبت در  این رابطه کمک بسزایی کند. توله سگها ملتمسانه دنبال توجه و جایزه‌ های خوشمزه‌ اند، بنابراین این دو همیشه باید در کنار یکدیگر باشند.

ارسال دیدگاه