غذای بچه گربه

غذای بچه گربه ها و چیزهایی که در این باره باید بدانید

غذای بچه گربه از عوامل حیاتیست که باید به آن توجه بسیاری کرد این در حالیست که غذای بچه گربه بصورت ناخالص و تقلبی بسیار فروان شده است .در ادامه مواردی که باید در غذای بچه گربه باشد تا گربه هارا را با مشکل روبرو نکند مطرح کرده ایم باهم به بایدونباید های غذای بچه گربه نگاهی بیاندازیم …

تغذیه بچه گربه

از آنجائیکه بچه گربه ­ها بسرعت دو مرحله رشد را قبل از بزرگسالی پشت سر می­ گذارند، در هر مرحله نیاز بتغذیه­ ای اختصاصی دارند تا تمام نیاز های پایه­ ای را با تقویت سیستم ایمنی، تسریع رشد عملکرد حسی-حرکتی و هم چنین تسهیل رشد استخوان تامین نماید. اگر شما از بچه گربه‌ ای بدون مادر نگهداری میکنید باید از شیر خشک با لاکتوز کم استفاده کنید. بچه گربه‌ ها دندان‌ هایشان از دو هفتگی ظاهر میشود. بنابراین از سن سه هفتگی به غذای جامد گربه علاقه نشان میدهند.

نگهداری و تغذیه بچه گربه با شیر

در چهار ماه اول شیر مادر بطور ۱۰۰ درصد برای نیاز های بچه گربه کافیست، بنابراین نیازی بغذای مکمل بجز شیر ندارند.

بچه گربه ها معده حساس دارند و هر شیری هضم نمیکنند و شیرگاو وگوسفند دارای لاکتوز باعث اسهال و مرگ و میر آن ها میشود. بهتراست از شیروغذای مخصوص برای تغذیه بچه گربه استفاده کنید. این محصولات خاص در فروشگاه تخصصی مثل آکواپت پلاس بصورت آماده وجود دارد.

برای تغذیه بچه گربه با شیر از بطریهای مخصوص شیر بچه گربه که برای همین منظور طراحی شده اند استفاده کنید تا مانع از خفگی آن شوید. این بطریها بدون سوراخ هستند و میتوانید با داغ کردن یک سوزن و متناسب با اندازه بچه گربه روی آن سوراخ ایجاد کنید. سوراخ باید به اندازه ای باشید که بچه گربه قطره قطره از آن بمکد و بزرگ بودن سوراخ باعث خفگی بچه گربه میشود.

بجای بطری مخصوص از سرنگ یا قطره چکان نیز میتوانید برای شیر دادن استفاده نمایید.

توجه کنید مانند نوزادانسان بدن بچه گربه را هنگام غذا یا شیر افقی گرفته و سرش را بالا نگه دارید.

 

برای خرید غذای گربه و بچه گربه با مشهورترین برندهای جهانی از طریق راه های ارتباطی آخر صفحه با ما تماس بگیرید.

 

 

ارسال دیدگاه