تفاوت غذای سگ و گربه ها با هم

تفاوت غذای سگ و گربه ها با هم

غذای هر حیوانی با توجه به نیازها و سوخت و ساز بدن آن جاندار باید مناسب باشد. بدن گربه ها و سگ ها نیز به همین صورت می باشد. در واقع دادن غذای سگ به گربه و یا بلعکس کار درستی نمی باشد زیرا غذای سگ ها مواد مورد نیاز برای بدن گربه را دارا نمی باشد. فرمول مواد غذایی مخصوص سگ به گونه ای است که متناسب با سوخت و ساز و نیاز های بدن سگ طراحی شده و مواد مغذی مورد نیاز بدن گربه را ندارد.

هرگز غذای سگ را به گربه ندهید ، زیرا گربه ها ۵ برابر سگ ها به پروتئین نیاز دارند.

دلیل اینکه شما نباید غذای گربه را به سگ بدهید همین تفاوت بین نوع غذای سگ و گربه است.فرمول مواد غذایی مخصوص گربه طوری است که متناسب با سوخت و ساز یک گربه باشد.از آنجا که سوخت و ساز بدن سگ با گربه متفاوت است، این غذا می تواند به ناراحتی های روده و معده و در نتیجه استفراغ و یا اسهال منجر شود.شما باید برای تعیین غذای سگ خود با دامپزشک سگ خود مشورت کنید تا غذای متناسب با نژاد و سن و سطح انرژی سگ خود را به او بدهید.

مشکلاتی که با دادن غذای گربه به سگ به وجود می آید:

تفاوت غذای سگ و گربه ها با هم

اگر شما روزی مجبور شوید غذای گربه را به سگ خود بدهید در سلامتی او مشکل عمده ای ایجاد نمی کند اما ممکن است سگ دچار اسهال یا استفراغ شود. ولی اگر شما به طور متداوم غذای سگ را به گربه دهید ممکن است مشکلاتی از قبیل مشکلات زیر برای سگ ایجاد کند:
• استفراغ
• یبوست
• اسهال
• چاقی، با توجه به این واقعیت که مواد غذایی در غذای گربه ها دارای مقدار بیشتری چربی و پروتئین است.

 

برای خرید غذای سگ و غذای گربه از پت شاپ مطمئن آکواپت کمک بگیرید.

ارسال دیدگاه