بیماری سگ ها

بیماری سگ ها و نکاتی در خصوص آن ها

همه موجودات زنده در طول زندگی به بیماری مبتلا میشوند. بروز بیماری ناگوار است. بهتر است مراقب باشید توله سالمی را انتخاب نمایید تا کمتر دچار مشکل شود.
نگهداری صحیح و اصولی، سگ را در مقابل انواع بیماریهای سگ ها مقاوم میکند و به حیوان قدرت مقابله با عفونتها را اهدا مینماید.
معاینات سالیانه و تجدید و اکسیناسیون علیه بیماریها را هرگز فراموش نکنید. بهتر است پیش از وقوع بیماری، پیشگیر یهای لازم را به عمل آورید.

آلرژی

بعضی سگها به قلاده ضدکک و گزش کک و رنگهای ظروف پلاستیکی حساسیت دارند. این عوارض به سادگی قابل تشخیص هستند. اگر قلاده ضد کک باعث خارش و حساسیت شده آن را بردارید و محل را با شامپو شستشو و روش دیگری را برای درمان کک انتخاب کنید. اگر بینی سگ قرمز و خراشیده شده علت آن آلرژی در برابر رنگ ظروف پلاستیکی میباشد. ظرف پلاستیکی را با ظروف فلزی و شیشه ای تعویض کنید. اگر آلرژی به دلیل آن باشد عارضه برطرف میشود.

عفونت های قارچی

Ringworm برخلاف نامش انگل کرمی نیست بلکه عفونت قارچی پوست است. جراحات آن به صورت نقاط گرد و بدون مو و پوسته پوسته است. مو ها زبر و سیخ سیخ میشوند و میشکنند. پیرامون جراحات فوق موها به رنگ خاکستری مشاهده میگردد.

یبوست

موقعی که حیوان بیش ازیک یا دو روز مدفوع خود را دفع نکند بیانگر این است که دچار یبوست شده است. در این حالت ممکن است علی رغم تمایل دام به دفع مدفوع این امر صورت نگیرد. یبوست با علایمی همچون بی میلی و بی اشتهایی همراه است.

بادشکم

خوردن پیاز. باقلا. کلم .گل کلم و دانه های سویا و سایر غذا های تخمیرشونده موجب باد شکم میشود. احتمال دارد با تغییر غذای سگ وضعیت بهتر گردد.

 

برای خرید غذای سگ های مریض و آسیب دیده از طریق راه های ارتباطی آخر صفحه با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه