اصلی ترین غذای سگ

اصلی ترین غذای سگ ها چیست؟

اگر به نگهداری حیوانات به خصوص سگ‌های خانگی علاقه‌مند هستید باید قبل از اینکه آن را به خانه خودتان بیاورید فکری برای تغذیه‌اش داشته باشید. بدون اطلاع کافی از نوع و میزان غذای حیوان نمی‌توان به خوبی از آن مراقبت کرد. سگ و گربه از حیواناتی هستند که بیشتر در منازل نگهداری می‌شوند. اگر نگهداری یک توله سگ برایتان جذاب است بهتر است ادامه این مطلب را دنبال کنید تا با تغذیه مناسب برای آن آشنا شوید.

بهترین غذا برای سگ ها غذاییست که شامل ۴ دسته مواد غذایی ضروریی بدن سگها به شرح ذیل باشد:

-موادانرژی زا
-پروتئین و اسیدآمینه‌ ها
-چربی‌ ها ‌و اسید چرب‌ های ضروری
-ویتامین‌ ها ، مواد معدنی و ریز مغزی‌ ها
-برنامه غذایی سگ ها و حیوانات خانگی

طیف وسیعی از غذاها در این گروه قرار میگیرند مانند گوشت ، مرغ ، جگر و ماهی (بعنوان منبع پروتئین)، برنج و سیبزمینی (بعنوان کربوهیدرات) ، هویج و سبزیجات (بعنوان منابع ویتامینی) که از هر ۳ گروه باید در یک وعده غذایی موجود باشد .

گوشت : بیشتر نیازهای غذایی سگ را تامین میکند ولی به تنهایی کافی و اقتصادی نبوده و برای کامل کردن آن میتوان سیب زمینی ، ماکارونی ، هویج و سبزیجات به گوشت اضافه و با هم آن ها را پخت .

جگر : غنی از ویتامین های A و B و فسفر میباشد . در صورت نیاز جگر باید بصورت محدود و حتماً بصورت پخته باشد زیرا در کشورمان مشکل انگلی در کبد دام ها زیاد است.

مرغ : هضم آن آسان است ولی کالری آن نسبت به گوشت کمتر است . استنخوانهای مرغ را باید جدا نمود تا در دستگاه گوارش سگ ایجاد مشکل ننماید .

پای مرغ : پای مرغ را نباید به تنهایی بعنوان وعده غذایی به سگ داد زیرا از ارزش غذایی پائینی برخوردار بوده و ایجاد یبوست میکند.

ماهی : حتما استخوانهای آن را خارج کنید . نباید ماهی کیلکا به میزان زیاد به سگ داده شود . چون در جذب ویتامینها ایجاد اختلال میشود.

برنج : برنج پخته غذایی سهل الهضم بوده و به همراه مرغ غذایی مناسب میباشد . کته با ماست برای سگ های دچار مشکل گوارشی مناسب است .

سبزیجات : سبزیجات و میوه ها منابع مناسب ویتامین هستند . سگ ها قادرند پروتئین و چربی موجود در سبزیجات را به مواد غذایی مورد نیاز خود نبدیل کنند .
غذا های آماده : بصورت کنسرو و یا غذای خشک و نیمه خشک در دسترس میباشد . این غذا ها از ارزش غذایی مناسبی برخوردار بوده و متعادل میباشد و مصرف آن ها طبق دستورالعمل کارخانه بسیار مفید است.

ارسال دیدگاه